sobota, czerwca 23, 2012

Przybysze z wewnętrznych światów - L. Royal & K. Priest

Przybysze z wewnętrznych światów - L. Royal & K. Priest

"Ta książka dźwiga wart podkreślenia udział w nasze pojmowanie zjawiska uprowadzeń przez UFO. Jej teoretyczne ramy pozwalają przezwyciężyć niektóre najniezwyklej intensywne sprzeczności, jakimi nacechowana jest zgromadzona na wskroś nas wiedza o porwaniach przez Obcych. Zawarte w niej dociekania są głębokie, uczuciowe i zawsze intrygujące." (Michael Lindemann) Liczba stron: 256


Przybysze z wewnętrznych światów - L. Royal & K. Priest

Przeciwnik zatrudnienia - Royal Mark, Agnew Tom



Zawód w pracy dotyka coraz częściej także najbardziej oddanych i cenionych pracowników. Owe nie tylko biurowe zrzędy i wiecznie zdemotywowane obiboki. W najwyższym stopniu cierpią ci, jakim rafy organizacyjne utrudniają rola sytego potencjału. Tymczasem wsparcie tych pracowników, aby mogli osiągać sukcesy, dopuszcza niezbadane dotąd możliwości w drodze do lepszej efektywności. W książce Wróg zaangażowania autorzy poruszają następujące zagadnienia: • istotę i przyczyny frustracji w miejscu prac, • Pokojowe sposoby rozumienia przyszłości wpływ stażu posad na liczebność zaangażowania pracowników, • strategie ograniczania frustracji pracowników natomiast praktyczne sposoby rozwiązywania dotychczasowych problemów, • istotę menedżerów jak liderów szychty w organizacji.

Trzy oblicza przywództwa - Hatch Mary Jo, Kostera Monika, Koźmiński Andrzej K.

Trzy oblicza przywództwa czerpią bezpośrednio z teorii narracji organizacyjnej - nurtu, który nowocześnie przeżywa rozkwit, przede wszystkim w aspekcie analizy storytelling, alias opowieści, pod jakich wpływem kształtowane jest postrzeganie świata organizacji, kultur, ról społecznych. Autorzy trwale analizują archetypy organizacyjne, których odgrywanie przesądza o kształcie roli społecznej zarządcy. Analizują źródła odmiennych organizacyjnych mitologii i wykazują, że w warstwie symbolicznej następuje głęboka przemiana percepcji roli zwierzchnika. Przemiana ta jest niezauważalna, ponieważ przebiega stopniowo, a podlegają jej także sami obserwatorzy - ma jednak olbrzymi oddziaływanie na redefinicję zarządzania i roli organizacyjnych, jakie działały w przeszłości. ze Prologu dr hab. Dariusza Jemielniaka

Ludzie, bogowie i przybysze z kosmosu - Stoczkowski Wiktor

Dziwaczne wierzenia człowieka współczesnego, o jakich uczeni nie wspominają na ogół inaczej niż z pogardą i drwiną, stanowią wyjątkowe i nieocenione źródło, mówiące nam szczególnie wiele - dziwacznie - nie o irracjonalności, charakterystycznej na rzecz reprezentantów marginesu i psycholów zrywających z kanonem oficjalnej wiedzy, toż o racjonalności wspólnej nam wszystkim, to znaczy o sposobie, w kto wymów ludzkie naprawdę wykorzystują swoje zdolności mądre. Sztuki te badano dotyhczas analizując dokonania naukowe istot tej miary co Pasteur czy Einstein, przypadków równie godnych hołdu, co ponadprzeciętnych, a owym samym stanowiących niezbyt dobrą ilustrację użytku, jaki prości ludzie postępują na co dzień ze swojego rozumu. Wielkie odkrycia i śmiałe idee są zawsze rzadfkie, podczas podczas gdy błąd i naiowność plenią się obficie, nie oszczędzając nikogo.

Królewskie skandale - Farquhar Michael

Zabawna, utrzymana w lekkim charakteru książka, opisująca najbardziej niestosowne czyny dokonane przez króli. Przedstawia galerię najbardziej skandalicznych figury - od kłótliwej matki Nerona (która była również jego heterą) po zestaw kochanków Katarzyny - o jakich nigdy nie dowiecie się na lekcji historii. Humorystyczne, nieprzyzwoite, czasami podaruj perwersyjne - również niczym wielu monarchów - Królewskie skandale ukazują najlepsze, oznacza to najgorsze, przykłady wybryków, jakich królowie dopuszczali się w ciągu poprzednich wieków. Od czasu zamierzchłego Rzymu po Anglię er edwardiańskiej, od wspaniałych sal Wersalu po najciemniejsze lochy Bastylii, wielcy monarchowie Europy celowali w nieludzkim wychowaniu potomstwa, rywalizacji na śmierć i życie i patologicznej żądzy. Jedni ginęli haniebną kostuchą, drudzy, Kitajskie przepowiedni ze skorupy ospała ot tak, nie posiadali całkiem szczęścia.