sobota, września 08, 2012

Podstawy statystyki dla psychologów - Szymczak Wiesław

Podstawy statystyki dla psychologów - Szymczak Wiesław

Autor prezentuje spójny obraz najczęściej stosowanych metod przeciętnych, dodatkowo omawiając takie problematyka jak: teoria umilania decyzji, wykorzystanie częstościowej glosy prawdopodobieństwa przy klarowaniu poziomu istotności pomiaru czy poziomu ufności estymatora przedziałowego, rozbiór wariancji z powtarzanymi pomiarami na jednym składniku – metody znajdujące względnie częste zastosowania w opracowywaniu wyników dociekań psychologicznych, a pom?ane w większości opracowań. Przedstawiono także schematy postępowania z pakietem SPSS – narzędzia niezbędnego w realizacji obliczeń związanych z gromadzeniem i analizą danych z testów psychologicznych. Publikacja jest adresowana fundamentalnie do akademików psychologii, choć ze względu na szeroki kierunek omawianych metod, przypadkiem być zastosowana przez pracowników naukowych, a szczególnie jednostek prowadzące badania.

Zobacz Podstawy statystyki dla psychologów - Szymczak Wiesław w CzaryMary.pl

Podstawy statystyki dla psychologów - Szymczak Wiesław

30 minut nauki zarządzania czasem dla ludzi chaotycznych - L. J. Seiwert, H. Müller, A. Labaek-Noell

Konsternuje cię zwykły agenda czyli kalendarz? Zestawiony od A do Z program dnia jest dla ciebie czystą hipotezą? Witaj w klubie ludzi chaotycznych, czyli takich, którzy nie sprostają zarządzać własnym czasami! Ta książeczka przedstawia przede wszystkim metody organizacji okresu dla ludzi, u których góruje prawidła półkula mózgu, alias takich, którzy myślą raczej obrazami niżże słowami. Dowiesz się, jak bez skomplikowanych systemów zarządzania czasem zdołasz: – doświadczać swoje zajęcia „z lotu ptaka” i wyjść z przeciwnej strony czekaniom „społeczeństwa pędu”; – dzięki mapkom pamięci (Mind Maps) lepiej zaplanować swoje zadania w życiu profesjonalnym i osobistym, a przez to dać sobie więcej czasu i wolności; – nasycać się życiem bez choroby zwanej pośpiechem (Hurry Sickness) i znajdować więcej czasu na to, co jest naprawdę istotne. Wiadome techniczne: Autorzy: Lothar J. Seiwert, Horst Müller, Anette Labaek-Noeller Format: C6 Ilość stron: 90 Oprawa: miękka

Dalajlama na rzecz par - Kohle Anne-Barbel, RieB Stefan



W momencie, kiedy upływa największej rangi etap kartelu, Chronos zakochania, zauważamy, że tak zasadne wspólne szczęście nie jest trwałe samo z siebie. Przyzwyczajenie, stres, kryzysy oraz lokalne lęki podkopują lub wręcz rozwalają związek. Pisarze pokazują na podstawie praktycznych przykładów i prywatnych doświadczeń w który sposób można z powodzeniem przedłożyć do relacji z partnerem fundamentalne zasad buddyzmu. Autentyczne zainteresowanie, uważność, szacunek (na rzecz siebie i drugiego człowieka) oraz odpowiedzialność zbytnio własne czyny wspierają wzmacniać i pogłębiać miłość. Za sprawą skoncentrowaniu się na tych wartościach partnerzy zdołają przełamać negatywne wzorce, zarzucić kłótnie czy „ciche dni” i wyleczyć rany. Proponowane ćwiczenia medytacyjne pomagają zaznawać istnienia tu i teraz, nabrać dystansu do siebie samych zaś spojrzeć na partnera nowymi oczyma. To, co rozliczni tę książkę od innych informatorów dotyczących związków to spojrzenie na miłość, gminne życie i jego kłopoty z całościowej perspektywy filozofii dalekowschodniej. Nakłania do przetrawiań i weryfikacji zachodniokulturowych wyobrażeń o perfekcyjnej miłości. I nie trzeba być buddystą, aby ją przeczytać i zrozumieć. Napisana jest zrozumiałym, dostępnym i lekkim językiem, a wzbogacona przykładami z egzystowania. Niczego nie narzuca, dość radzi, analizuje, moderuje, otwiera głowę i serce. Pozycja bibliograficzna zaprasza aż do refleksji, ćwiczeń medytacyjnych i próbowania ich w życiu. Zachodnie poglądy przeciwstawione są buddystycznym. Nie ma tu jednak wartościowania. Wyłożenie wniosków dla siebie i potencjalne zastosowanie ich w życiu autorzy pozostawiają czytelnikowi. Zapraszają do fascynującej podróży w głąb siebie.