wtorek, października 09, 2012

Ilustrowany poczet władczyń polskich - Wiszewski Przemysław

Ilustrowany poczet władczyń polskich - Wiszewski Przemysław

"Ilustrowany poczet władczyń lokalnych” owe wyjątkowa ze powodu na bogatą szatę graficzną galeria konterfektów kobiety, które od najdawniejszych czasów przewodziły Polską. W skład pocztu wchodzą w podobny sposób laski pochodzące z zagranicznych rodów, jakie przez małżeństwo związały się z monarchami rządzącymi naszym krajem, na sposób i te wywodzące się z rodzimych dynastii, które po zamążpójściu stawały u boku władców innych państw. Albumowe opracowanie naznaczono licznymi portretami, reprodukcjami ze starych lektur i dokumentów oraz zdjęciami miast, zabytków i dzieł sztuk związanych z przypadkami bohaterek. - Książka opisuje dzieje 65 kobiety zasiadających na stolcach u boku władców Nasz i innych państw. - Biografie poszczególnych władczyń stanowią kompendium wiedzy o różnych aspektach ich życia publicznego i prywatnego. - Album jest również zarzewiem wyczerpujących dany o koligacjach rodzinnych i koneksjach łączących europejskie dwory.

Zobacz Ilustrowany poczet władczyń polskich - Wiszewski Przemysław w CzaryMary.pl

Ilustrowany poczet władczyń polskich - Wiszewski Przemysław

Nietypowe rodziny. O duetach lesbijek i gejów oraz ich dzieciach z perspektywy teorii przypięcia - Tomalski Przemysław

Praca obejmuje obszerny przegląd literatury dotyczącej kombinatów homoseksualnych w perspektywie psychologicznej, a zwłaszcza w aspekcie więzi emocjonalnych istniejących w owych stosunkach i rodzinach. Wyjątkowa w naszym kraju publikacja, będąca cennym podłożem informacji nie dopiero co dla pracowników naukowych i scholarów, ale także wszystkich postaci i instytucji zainteresowanych tą problematyką jako materią społeczną. Przegląd ten - ustalony bardzo kompetentnie i rzetelnie - pozwala Czytelnikowi na samodzielną interpretację prezentowanych dany. Literatowi udało się bowiem zniknąć wszelkich ocen i wartościowania. Nie ograniczył się przy tym do krytycznej analizy konsultowanych publikacji - zadał krytyczne pytania, wskazał kierunki dalszych poszukiwań, a nawet sformułował konkretne hipotezy wnikliwe. dr hab. Ewa Pisula Praca Przemysława Tomalskiego dostarcza dużą porcję rzetelnej wiedzy na temat faktyczności rodzin homoseksualnych. Pisarz przestudiował bardzo wszechstronną anglojęzyczną literaturę przedmiotu i syntetycznie przedstawił zarówno współczesny stan wiedzy na ten myśl, jak i problemy, stojące w dzisiejszych czasach przed badaczami. dr hab. Katarzyna Stemplewska-Żakowicz W polskiej literaturze prawdziwej nie było dotychczas książki o takich familiach. Szacunek budzi zarówno liczba pochodzeń, z których Autor czerpie aposterioryczne sprezentowane, jak też odwaga w podjęciu trudnego tematu, wokół którego jednoczą się nie tylko stereotypy, ale ponadto - jak sądzę - uzasadnione bojaźni. Owym w wyższym stopniu nie należy uciekać w niewiedzę, lecz sięgnąć do owej książki i wyrobić sobie własny pogląd. prof. dr hab. Irena Obuchowska

Marzyciel, mędrzec, wewnętrzne dziecko - Aljoscha Shwarz, Ronald Shweppe

- Dlaczego czasami nie znam, czego właściwie chcę? - Dlaczego moje cele są czasem takie, a czasem inne? - Dlaczego nie potrafię np. na egzaminach być rozluźniony? - Z jakiego powodu konsumuję zbyt ogromnie, nawet jeśli wiem, że później będę na siebie niemoralny? - Z jakiego powodu ciężko mi bachnąć palenie, wszelako wiem, że mi szkodzi? - Z jakiego powodu kłócę się z ludźmi, niemniej wiem, że owe nic nie daje? - Dlaczego nie mogę użyć swej fantazji także przy rozwiązywaniu problemów? - Z jakiego powodu odczuwam pieter, z którego równie dobrze mógłbym zrezygnować? - Dlaczego nie jestem zawsze tym, kim chciałbym być? - Z jakiego powodu istnieję taki, jaki jestem? Wyrusza się podróż, która zaprowadzi Cię do wnętrza Twojej osobowości. Odkryjesz jej bogactwo a reakcji na wiele pytań staną się dla Ciebie jasne, proste i zrozumiałe.